Transorient Türkiye’nin “En İyi Yönetilen Şirketleri” listesinde.

Deloitte Private tarafından 20 ülkede uygulanan ve geçen yıl Türkiye’de ilki düzenlenen En İyi Yönetilen Şirketler (Best Managed Companies) programının 2019 yılı kazananları belli oldu. Programa başvuran şirketler, Ümit Boyner başkanlığındaki jüri heyeti tarafından titizlikle incelendi ve 15 şirket ödüle layık görüldü. Lojistik alanında faaliyet gösteren Transorient, Türkiye’nin “En İyi Yönetilen Şirketi” unvanını almaya hak kazandı.

İyi yönetildiği tescillenen şirketler, 11 Kasım’da İstanbul Shangri-La Otel’de düzenlenen gala gecesinde ödüllerini aldılar.

üsü (TİDE), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (Türkonfed) ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ise iş ortakları olarak destek verdi.

Aday şirketlerin değerlendirmesinde, Ümit Boyner’in başkanlığını üstlendiği jüride Ali Sabancı, Batu Aksoy, Ebru Özdemir, Hamdi Akın, M. Buğra Koyuncu, Orhan Turan, Umran İnan ve Zeynep Bodur Okyay yer aldı. Strateji, yetkinlik ve inovasyon, kültür ve adanmışlık, yönetişim ve finansallar olmak üzere dört ana başlıkta incelenen 37 şirketin 15’i ‘En İyi Yönetilen Şirketler’ unvanını almaya hak kazandı.

1961 yılından bu yana faaliyet gösteren Transorient’in ödülünü Yönetici Ortaklar Nil Tunaşar ve Can Pakyürek Deloitte Private Türkiye Lideri Ali Çiçekli’den aldı. Can Pakyürek konuşmasında; “Otuz yıl önce gururla devraldığımız firmamızı hayallerimizdeki gibi kurgulayıp günümüze taşıdık. Bugün aldığımız bu onur verici ödül doğru kararlar ile hareket ettiğimizin en iyi göstergesi oldu. Bu süreçte hep yanımda olan ortağıma, aileme, Transorient Çalışanlarına, tüm dostlarıma, rakiplerime, burada olmamıza vesile olan Deliotte ve bize bu ödülü layık gören jüri üyelerine teşekkür ederim. Hedefimiz lojistik sektöründe özel ve yenilikçi hizmetler oluşturarak değer yaratmayı sürdürmek ve firmamızı gelecek yüz yıla taşımaktır’’ dedi.

Kazanan şirketlerin öne çıkan özellikleri

Değerlendirme sürecinin sonunda kazanan şirketlerin sahip olduğu ortak özellikler şu şekilde:

• Aile üyelerinin ve profesyonellerin de dahil edildiği, kapsayıcı bir yönetim yapısı

• Katılımcı bir süreç sonrasında oluşturulmuş güçlü bir strateji

• Strateji ile uyumlu hedeflerin belirlenmesi ve şirketin her kademesine yayılarak uygulanması • Güçlü bir finansal yapı ve raporlama altyapısına sahip olunması

• Ar-Ge ve inovasyona yatırım yapılması

• Kurum değerlerine, çalışan deneyimine ve şirket kültürüne önem verilmesi

• Topluma geri verme bilincinin gelişmiş olması

Transorient Hakkında:

Transorient Uluslarası Taşımacılık ve Tic. A.Ş. 1961 yılından bu yana lojistik sektöründe faaliyet göstermektedir. Kurumsal yolculuğuna, gümrüklüme ve karayolu taşımacılığında Doğu ve Batı arasında bir körpü oluşturmak amacıyla başlamıştır. Yarım yüzyılı aşkın süredir sınırlarını ve uzmanlık alanlarını genişletmektedir.

Günümüzde global acenta ağı ve bölgesel partnerleri ile Havayolu, Karayolu, Denizyolu ve 7000 adet 45’Hcpw konteynerleri ile Intermodal taşımacılık türlerinde hizmet vermektedir. Türkiye’nin 45 ilinde yapılanmış iç dağıtım ağı, İstanbul’da uzmanlık konularına ayrılmış 3 deposu, karneli gümrük uzmanlarından oluşan gümrükleme ekibi ile üst düzey uzmanlık ve hız gerektiren tüm tedarik zincirlerinde uçtan uca hizmet verebilme yeteneğine sahip bir 3PL servis sağlayıcısıdır.

GDP belgeli (İyi Dağıtım Uygulamaları) altyapısı ve ISO 9001, 10002, 27001 Kalite ve Bilgi Güvenliği Yönetim sistemleri ile Transorient; Bio-farma, klinik araştırmalar, tekstil, tüketici tabanlı ürünler ve otomotiv sektörlerine özel çözümleri ile lojistiğe değer katmaktadır.